MĚŘENÍ ZRAKU

Měření zraku v našem nestátním zdravotnickém zařízení provádí optometristé - specialisté na korekci zraku a aplikaci kontaktních čoček. Jedná se o vysokoškolsky vzdělané nelékařské zdravotnické pracovníky s vystudovaným oborem Optometrie. Optometristé jsou registrovaní u Ministerstva zdravotnictví ČR a mají plnou akreditaci pro výkon svého povolání.

Na měření si vyčleňte dostatek času. Samotné měření trvá přibližně 20 - 30 minut (doba se může samozřejmě lišit, může trvat kratší dobu nebo i déle). Předem si ujasňete, na jaké činnosti a jaké vzdálenosti budete brýle používat. Toto je důležité hlavně v případě předepsání brýlí do blízka. Dioptrie se budou lišit u vzdálenosti na čtení, na počítač, případně na další vzdálenosti (například jednání s klienty za přepážkou,...) Je ideální předem si všechny tyto vzdálenosti přesně změřit.

Pokud už nějaké brýle nosíte, vezměte je s sebou.

 

JAK MĚŘENÍ PROBÍHÁ?

  • Nejprve Vás čeká úvodní pohovor (zjištění Vašich potíží a požadavků na vidění)

  • Následuje měření na autorefraktometru - jedná se o orientační (avšak poměrně přesné) vyšetření usnadňující a urychlující další měření.

  • Dalším krokem je stanovení korekce do dálky a do blízka (případně i na střední vzdálenosti) pomocí zkušební obruby a sady sklíček. Tato subjektivní korekce je stanovena s ohledem na Vaše individuální pohodlí.

  • Poté si výslednou korekci vyzkoušíte v přirozeném prostředí a podmínkách (například při chůzi, pohledu do počítače, čtení běžného textu,...)

  • Po Vašem odsouhlasení naměřených hodnot přichází návrh nejvhodnějších variant brýlových čoček s ohledem na refrakční vadu, ale i finanční kalkulaci.

 
ZÁRUKA SPOKOJENÉHO VIDĚNÍ

Za námi naměřené hodnoty a následné spokojené vidění plně zodpovídáme. 

 

Měření zraku optometristou nemá za úkol nahrazovat preventivní prohlídky u očního lékaře, ale v ideálním případě má jeho péči doplňovat.

 

Měření zraku v oční optice není hrazeno zdravotní pojišťovnou a stojí 400,- Kč. Při zhotovení brýlí v naší optice vám bude poskytnuto měření zraku zdarma.